مکان های دیدنی در تهران

تهران یکی از شهرهایی ست که دارای انواع مختلف موزه ها و مکان های باستانی، پارک ها، رستوران ها و … است. ناگفته نماند که مکان های دیدنی تهران فقط برج آزادی و یا برج میلاد نیست. تهران شهری با قدمت زیاد است که از لحاظ تاریخی قادر است، انبوهی از نیازهای گردشگری را برطرف کند. در هنگام سفر به این شهر دیدنی، زمان خود را فقط به گشت و گذار در بازار اختصاص ندهید و از جاذبه های گوناگون آن دیدن کنید و لذت ببرید.

پل طبیعت از مکان های دیدنی تهران

پل طبیعت پلی سه طبقه ای پیاده رو و غیرخودرویی ست که در عباس آباد تهران واقع شده است. پل طبیعت یکی از نماد های شهر تهران به شمار می رود که از عرض بزرگراه مدرس گذشته و بوستان های طالقانی در شرق و آب و آتش در غرب را به یکدیگر متصل می نماید. خانوم لیلا عراقیان معمار و طراح این پل می باشد. در امتداد پل طبیعت فضاهایی برای فعالیت های فرهنگی، تفریحی و گردشگری نیز تدارک دیده شده که می توان به عنوان مثال به کافی شاپ، رستوران، کافه گالری و همچنین فضاهای سبز مستقر شده نیز در پل اشاره کرد که در کنار انحنای بدنه مناظر زیبایی را به تصویر می کشد.

پل طبیعت

بام تهران

شهرک بام تهران از دیگر جاهای مکان های دیدنی تهران است که در شمالی ترین قسمت محدوده سعادت آباد و همجوار با مناطق کوی فراز و بالاتر از میدان بهرود واقع شده است. لازم به ذکر است که نام این شهرک نیز در شهرداری تهران به ثبت رسیده است. مناطق تفریحی و توریستی متعددی به سبب قرار گرفتن در دامنه کوه و ارتفاعات شمالی تهران با توجه به آب و هوای بسیار ایده آل و خوب در اطراف برج های این شهرک، پدید آمده که می توان به بوستان پرواز و پارک ژوراسیک و همچنین هتل اسپیناس اشاره کرد.

قله توچال از اصلی ترین مقصد کوهنوردی شمال تهران به شمار می رود. سفر به قله توچال با تجیهزات کامل کوهنوردی و کمپینگ از جمله کوله پشتی ، ست کیسه خواب و زیرانداز سفری، زیرانداز سفری ، کیسه خواب  ، فلاسک و کلمن ، قمقمه  و … لحظات پر هیجان و پرفیضی را از آنه گردشگران و کوهنوردان خواهد کرد.

مجموعه تفریحی توچال از مکان های دیدنی در تهران

کوهستانی به نام توچال از جذاب ترین مکان های دیدنی تهران بلند ترین نقطه شهر تهران است که به بام تهران نیز شهرت دارد. این کوهستان به این دلیل توچال نام گرفته که در مجاورت دریاچه ای از یخ طبیعی قرار گرفته است. قله توچال به ارتفاع ۳۹۵۷ متر همواره پذیرای صعود کنندگان زیادی ست که دارای امکاناتی نظیر تله کابین ، پیست اسکی و همچنین هتل می باشد. سه خط اصلی تله کابین توچال در حدود ۷۵۰۰ متر ارتفاع دارد که به همین سبب به عنوان یکی از طولانی ترین تله کابین های جهان به شمار می رود. هتل توچال با نمایی از چوب در دل کوهستان توچال و در میان مناظر بسیار زیبایی واقع شده است . این هتل مجهز به ارائه کلیه خدمات رفاهی ست و لحظات زیبا و آرامی را برای گردشگران  و کوهنوردان فراهم کرده است.

توچال

پارک جمشیدیه

از بهترین مکان های دیدنی پاییزی در تهران می توان به پارک جمشیدیه در نیاوران اشاره کرد. این پارک که یکی از مکان های دیدنی تهران در فصل پاییز است، در ابتدا باغی شخصی متعلق به جمشید الدوله بود که بعد ها قسمت بسیار اعظمی از آن را با هدف احداث پارک، به شهرداری سپرده شد. این پارک شامل گیاهان و درختان متنوعی اعم از افرای سیاه، چنار،  بیدمجنون، نارون، سرو، زبان گنجشک، اقاقیا و … می باشد که در فصل پاییز جلوه بسیار ویژه و چشم گیری برای گردشگران و مراجعه کنندگان فراهم کرده است. لازم به ذکر است که پارک جمشیدیه از پوشش جانوری خاصی با ۶۰ نوع پرنده برخوردار می باشد. پیاده ‌روی بر روی سطح شیب‌ دار و کفپوش‌های سنگی و ناصاف این پارک حس جنگلی بودن آن را برای مراجعین به ارمغان می آورد. این پارک به بهشت سنگی تهران نیز شهرت یافته است. بدون تردید لذت پیاده ‌روی بر روی برگ‌ های زرد و نارنجی و صدای خش‌خش برگ‌ ها در این بوستان، هدیه پاییز برگ‌ ریزان به علاقمندان به پیاده ‌روی در این پارک محسوب می شود. کوهنوردی، عکاسی ، تماشای دریاچه و آبشار بسیار زیبای جمشیدیه از تفریحات دوستداران طبیعت به حساب می آید.

پارک جمشیدیه